pondělí 18. října 2021

STÁT JAKO HRAČKA

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

Jsou šílení strachem, že jim zloduši Miloš Zeman a Andrej Babiš nějakým úskokem seberou vytouženou hračku. Projevují proto neodolatelné pokušení zneužít prezidentovy nemoci a zbavit jej dočasně pravomoci. V té souvislosti zapomínají na základní pravidla slušnosti, kopou kolem sebe a urážejí kdekoho, ať již si to zaslouží či nikoli. Všelijací ubožáci se nezastavují ani před zpochybněním čestnosti předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Tklivá prosba prezidentovy manželky Ivany Zemanové o ohledy v nich gentlemanství neprobudila.

V zápalu úsilí o pacifikaci prezidenta republiky jim vůbec nedělá starosti, že se na republiku valí mračna dosud nevídaných hospodářských potíží, jež je nejspíš převálcují.  Nepočítají s možností, že jim nezvládnutelné pohromy budou padat na hlavu a voliči brzy začnou vzpomínat, jak bylo dobře pod vládou nenáviděného Babiše. Kdyby byli moudří, horkou kaši by mu přenechali.

Naproti tomu impulzivnímu Andreji Babišovi chvíli trvalo, než pochopil, že v závětří opozice se mu bude dočasně žít lépe a radostněji než v křesle předsedy vlády státu, který se řítí do katastrofy.   

Ve všeobecném mumraji se nevěnuje přílišná pozornost katastrofálnímu propadu Pirátů a nepřiměřenosti jimi uplatňovaných  nároků na podíl na moci. Předseda pidistrany se čtyřmi poslanci by za normálních okolností dostal ze zdvořilosti křeslo ministra bez portefeuille. Ivan Bartoš patrně ztratil soudnost, proto žádá hned dvě nebo dokonce tři ministerstva. Perlou jeho nápadů je záměr zřídit ministerstvo digitalizace. V letech 2003-2007 za vlády Stanislava Grose jsme měli ministerstvo informatiky s obdobnou náplní činnosti. Zásluhou Ivana Langera zaniklo a o jeho úkoly se podělila tradiční ministerstva. Nezdá se mi, že by jeho zrušením lidstvo doznalo újmu. Pirátský nápad zasluhuje pozornost zvlášť proto, že jde přímo proti potřebě zastavení bujení státního aparátu. Není jisté, že soustředění starosti o digitalizaci státní správy do rukou specializovaného ministerstva zrychlí pokrok v této oblasti, ale zvýšení počtu státních zaměstnanců a nákladů na státní správu jisté je. V ministerstvu vznikne jistý počet pracovních míst pro „ajťáky“, kteří jsou významnou složkou voličstva Pirátů. Piráti se tak v tichosti starají o svůj prospěch. Dá se říci, že si chystají pirátský lup.

Nad volebním výsledkem Pirátů by se měl vážně zamyslet Vít Rakušan, který se často tváří, že STAN je vazalem Pirátů. Jeho voliči mu dali najevo, co si o spojenectví s Piráty myslí. Měl by se zamyslet, zda uzavřel rozumný sňatek. Zdá se mi, že typem osobnosti je mnohem blíže rvavému Andreji Babišovi než tvarohovému Petru Fialovi a mezi ANO a STANem nejsou nesmiřitelné programové rozpory. Jako ministr vnitra v Babišově vládě by se vyjímal mnohem lépe než Jan Hamáček. Jenže i kdyby překonal nechuť k předsedovi ANO, měl by smůlu, neboť zmoudřelý Andrej Babiš si řekl, že moudřejší ustoupí a odchází do opozice.   

Dodávám, že nejsem voličem ANO.

==================================================================================

Již vyšla  „papírová“ verze mé knihy ŠKŮDCI V TALÁRU, dosud dostupné pouze v digitální podobě. Knihu jsem zasvětil památce dobrého člověka JUDr. Pavla Kučery. Předmluvu napsala Alena Vitásková. Její obsah je trestí zkušeností a poznatků, postupně získávaných téměř 20 let v půtkách s orgány činnými v trestním řízení, které nekorektním vedením řízení poškozují obviněné. Zvlášť zajímavé „škůdce“ uvádím s plnými jmény, jejich oběti až na výjimky pouze s iniciálami. Kniha je dostupná v knihkupectvích nebo přímo u vydavatele OLYMPIA na adrese sklad@iolympia.cz   nebo  info@iolympia.cz

 

6 komentářů:

 1. Tato, tak tedy nevím, děláš si legraci nebo Ti přeskočilo? Žasnu nad Tvými myšlenkovými pochody. Kde se to v Tobě bere? :-) Doporučuji při psaní více nadhledu a objektivity a méně tendenčnosti. Tvůj syn Antonín Jemelík

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně to přijde naprosto objektivní a přesné.

   Vymazat
  2. Myslíte? Nic ve zlém, ale:
   1. Malé dítě, když dostane hračku, se raduje zcela jinak. Vím, o čem mluvím..... :-)
   2. Šílení strachem? To také vypadá jinak.... Nač takové výrazivo?
   Kopou a urážejí? Koho?
   Nespletl jste se? Tady nebyla řeč o Mlynářovi...
   3. Nedělají si starosti, že se na republiku valí mračna dosud nevídaných hospodářských potíží? Jak to víte? Vidíte jim do hlavy? Nebo se Vám přiznali?

   Ale, abych nebyl nespravedlivý - dál už je článek docela korektní...

   Ale proč "tvarohový Petr Fiala"? Vy jste ho ochutnal?   Vymazat
 2. Myslím si, že STAN naopak udělal s Piráty terno. Nevím, jak zařídili to kroužkování, ale podle mého názoru jim Piráti přidali 5, možná až 7 procentních bodů. Voliči Pirátů přemýšlejí velmi jednoduše, je to vesměs propagandou naprogramovaná mládež žijící v nějakých svých představách (snad jsem měl napsat bludech). Protože nemyslí, prostě "to tam naházeli" a chytrým liškám ze STANu pomohli k výsledku, na který by jinak v životě nedosáhli. STANu potom stačilo využít vlastnosti "kroužků" - že totiž mají mnohem větší váhu nežli "neokroužkovaní" kandidáti.

  OdpovědětVymazat
 3. PLAKAT NA CIZÍM HROBĚ
  Pan Jemelík opět "nezklamal". Jaká to musela být pro pana Jemelíka rána, když jeho bývalá rodná strana se vůbec(konečně) nedostala do parlamentu a voliči komunistů nezanikli, jenom přešli k většímu kalibru, protože konfident StB nemá takovou sílu a hodnotu jako agent StB.

  Že již dávno není pan Jemelík objektivní a marně v jeho vylévání vody i s dítětem hledám nějakou, ale nenašel jsem.

  Musí to být veliké trauma pro pana Jemelíka, když dosud měl pro pana Fialu jenom výraz pidistrana. O jaké to vlastně pane Jemelíku mluvíte hračce? Možná měl váš nadpis znít: STÁT JAKO SRAČKA, kterou zde zanechal Andrej Babiš. Tleskačům, kteří ho volí sice přidal na důchodech, což se zločincům typu Klaus & Zeman nikdy nepovedlo, ale na druhou stranu jim o 100 % zdražil chleba ze svých pekáren Penam, na které mimochodem daňový poplatník přispěl 100 miliony ze státního rozpočtu. Aby toho nebylo málo, tak jim zanechal státní dluh, který spěje k samotnému krachu a bankrotu naší země.

  Pan Andrej nám tedy zanechal zemi tak zadluženou, že se to nepovedlo ani zločincům Klaus & Zeman. Nechal za sebou více jak 30 tisíc mrtvých na nezvládnutou pandemii covidu. Odejít tedy do opozice je opravdu vítězství a nesourodá koalice různých uskupení se asi raduje předčasně.

  Dát dohromady vládu a potažmo pak nehorázně zadlužený stát, tak je pro pana Fialu Danajský dar.
  Piráti si nabili držky sami. V kampani totiž měli podle průzkumů předpoklad vítěze, ale to by nesměli mít v čele osobnost, který v mnohých starších voličích vyvolává dojem feťáka a jak mi řekla tůhle jedna mladá prodavačka, přece nebudu volit "smažky". Nakonec Piráti se netajili, že chtějí zlegalizovat některé drogy. To možná nahrálo některé skupině mladých voličů, kteří ale si asi v den voleb dali většího čouda a k urnám zapomněli v rauši dorazit, ale rozhodně to odradilo jiné voliče. Potom svého "oddaného" spojence STAN jaksi podcenili a ti se domluvili a vykroužkovali Piráty z lavic sněmovny.

  Drzost Bartoše je typická pro "urvaná" 4 křesla v parlamentu. Panu Bartošovi bych doporučil kadeřníka, protože jinak by vypadal dobře, ale musel by také opustit svůj outfit s jedním knoflíkem saka, co vypadá jako když ho vyndal po rauši z kontajneru.

  OdpovědětVymazat
 4. POKRAČOVÁNÍ
  Opět nezklamal pan Jemelík, když nesoudnost současné hlavy státu obrací proti vůli voličů. Pokud by pan Zeman byl soudný, tak by odstoupil sám, protože je nad míru jasné, že vzhledem k svému neřízenému životnímu stylu je vážně nemocný a nečekal by, až bude odvolán podle čl. 66. nebo se neřízeně rozsype kurtován v kolečkovém křesle. Opět pokus pana Jemelíka svádět nesoudnost a neschopnost hlavy státu na základní pravidla slušnosti, když ten o kom je řeč, tak žádné pravidlo slušnosti nezná ani za mák a vymazal ho ze svého slovníku. Uráží novináře při sebemenší příležitosti, rozděluje společnost a hlavně kouří Putinovi, aby na něj vrchní velitel KGB něco neprásknul.
  Koho se to vlastně zastáváte pane Jemelíku? Mynáře, který vodí pána hradu jako loutku na provázku za vehementní podpory ruského přisluhovače Novotného? Jinak lži hradního pána jsou často na předních listech novinových článků na celém světě. Pan Zeman prohlásil, že pokud Mynář nezíská bezpečnostní prověrku, tak ho propustí. Stalo se? Že se ptám, lhaní v přímém přenosu je u této hradní sebranky normou. Možná jste zapomněl na velice známé rčení: "Kdo lže, ten krade".
  Pokud tedy někdo vykazuje znaky hyenizmu, tak ten, kdo nemocného člověka na JIPce natáčí na kameru, bez toho, aby respektoval jeho zdraví a hlavně nařízení nemocnice, byl bez roušek a přímo tak ohrožoval zdraví a léčbu samotného prezidenta.
  Že pan Vondráček se nechal vmanipulovat do hry Vratislava Mynáře, obešel tak svého předsedu a byl to on kdo porušil nařízení ošetřujícího personálu a nařízení ÚVN. Nebyly to tedy pane Jemelíku nějací ubožáci, kteří zpochybňují pana Vondráčka, parotože se před celým národem stačil znemožnit sám. Paní Ivanka by se měla spíše zajímat, kdo to leze k posteli jeho těžce nemocného manžela a proč je vůbec připuštěn na JIP, kde platí přísná hygienická pravidla, kde se normálně po domluvě s ošetřujícím lékařem musí návštěva převléknout do ochranného jednorázového obleku. Zapomněl jsem, pan Mynář nemá bezpečnostní prověrku, tak bezpečnost je pro něj to poslední, co by dodržoval.
  Na závěr opět od pana Jemelíka fabulace. Panu Babišovi nic jiného, než uniknout paskvilu, který po sobě zanechal do opozice nezbývá, protože i kdyby se na hlavu stavěl, tak většinu v parlamentu nedá, ani s polojaponcem v zádech. Komunistům sebral hlasy a Hamáček jako hrobník ČSSD úspěšně poslal svou stranu na smetiště dějin.

  OdpovědětVymazat